Telluride: Renee Zellweger, 'Judy' için Oscar Yarışmasına Girdi

Telluride: Renee Zellweger, 'Judy' için Oscar Yarışmasına Girdi

August 30, 2019 tarihinde

 Renee Zellweger, 30 yıllık kariyeri boyunca pek çok unutulmaz performans sergiledi, çünkü Telluride Film Festivali'nin Palm Tiyatrosu'ndaki dolu bir evde aktrisin haraç sırasındaki hatırası sırasında hatırlatıldı - Jerry Maguire, Chicago, Cold Mountain, Hemşire Betty , Bayan Potter ve Bridget Jones'un Günlüğü, sadece birkaç isim.

Ancak, dünya prömiyeri Judy'nin prömiyeri olan Rupert Goold'un Judy Garland'ın sıkıntılı hayatının son yılında yaptığı portre karşısında sıkışıp kalanlar, Zellweger'in henüz en iyi çalışmasını görmüş olabilirler - kesinlikle dördüncü Oscar adaylığını kazanacak kadar güçlü çalışıyorlardı. 16 yıl önce Cold Mountain altınını eve götürdüğünden beri ilk olacak en iyi kadın oyuncu kategorisinde.

 

Tarama öncesi haraç sırasında, Zellweger - "şimdiye kadar tanıdığım en güzel insan" olarak yönetmeni tarafından kızartıldı - diğer projeler arasında, ancak daha önce dönmeden önce işten bir süre uzak durmaya karar verdiğini söyledi: Birazcık yaşamaya ihtiyacım vardı, başkalarının ayakkabılarında değil. " Oyunculuğa geri döndüğünde, "Daha gerçek bir insan gibi hissettim. Bir şeyleri taklit ediyormuş gibi hissetmedim" dedi.

Her ne yaptıysa, işe yaradı. Zellweger, Garland'ın hayatında geç kaldığı gibi sadece ürkütücü görünmekle kalmaz, içki ve ilaçlar sayesinde Hollywood stüdyo sisteminin sorunlu ürünü "güvenilmez ve güvenilmez" iken, karakterinin ortaya koyduğu gibi - çiviler showbiz topluluk ve trajedi hakkında her şey.

 

Garland'ın hayatı ufalandıkça ve küçük çocuklarını Londra'da bir konsere bırakmaya zorlandığı için tam teşhirde, onun göze çarpmayan tavus kuşu yemliği ("Mah-velous" ve "Dah-ling"), kalbi kırılmış gözleri (ve iyi uygulanmış bir gülümseme) ) ve ayırt edici performans stili (hem ayık hem de sarhoş). Zellweger’in aynı zamanda “Alone By Myself” adlı mutlak bir gösteri sunucusu da dahil olmak üzere filmdeki tüm şarkıları söylediği bildiriliyor.

 

Hollywood'un Altın Çağı'nın düşmüş yıldızları, Marilyn (2011) ile Benim Haftam (Liverpool) Film Yıldızları Yok Etme (2017) filmlerinde olduğu gibi, diğer iki film gibi, Judy de olağanüstü bir performansla yükselen fena bir film örneğidir. Zellweger'in daha iyi olduğunu sanmıyorum ve sanırım Akademi üyeleri - Garland'ın hikayesini bilen ve herkesten daha iyi çalışan insanlar, ve bazı durumlarda kadının aslında kendisini tanıdığını - kabul edeceğini sanıyorum.

 

 

Bu gönderiyi paylaş