Gordon Bressack, Emmy Kazanan 'Pinky ve Brain' Yazarı, 68 Yaşında Öldü

Gordon Bressack, Emmy Kazanan 'Pinky ve Brain' Yazarı, 68 Yaşında Öldü

Bressack, uzun bir sağlık savaşından sonra Cuma günü (8/30/2019) Los Angeles'ta öldü.

James Cullen Bressack (1992'de Los Angeles, California'da doğdu) Amerikalı bir film yapımcısı, senarist ve sinema yönetmenidir. Emmy ödüllü yazar Gordon Bressack'in oğlu ve ses yıldızı Ellen Gerstell'in oğlu.

Kariyer

Bressack'in ilk uzun metrajlı filmi The Pure Joy 2011'de gösterime girdi. 2012'de neo-Naziler tarafından evlerinde terörden korkan Yahudi bir ailenin öyküsü olan 2012 filmi Nefret Suçu, 2015 yılında BBFC tarafından İngiltere'de yasaklandı. [Irkçı invektif tarafından ağırlaştırılmış fiziksel ve cinsel tacize odaklanan sürekli bir şekilde. "

Onun 2013 filmi To Jennifer tamamen bir iPhone kullanarak çekildi.  2014 korku filmi Pernicious, "The Ring buluşuyor" olarak tanımlandı.

2015 yılında, Grit Film Works prodüksiyon şirketine Zack Ward ile başladı, ikisi Bethany'yi (Bressack'ın yönettiği ve Ward, Shannen Doherty ve Tom Green'in başrollerini paylaştığı) ve Restoration'ın (Ward'ın yönettiği) başrollerini paylaştı.

2017 gerilim filmi Limelight'ı yönetti. [8] 2017 yılının sonlarında, doğaüstü intikam gerilimini Birlikte yönettiği, 2018'de ise yalnız psikolojik gerilim filmi olduğu bildirildi. O bir yahudidir.

 

Genç Bressack Instagram'da şöyle yazdı: “Bana bunun ne anlama geldiğini bile anlamadan önce bir film yapımcısı olacağımı söylediğiniz için teşekkür ederim. "Sen benim için dünyayı kastettin, her zaman sahipsin ve her zaman yapacaksın."

Bressack, 1990'ların en etkili karikatürlerinden bazıları üzerinde çalıştı. Beş Daytime Emmy'ye aday gösterildi ve üç kişiyi meslektaşlarıyla paylaştı - 1996'da Animaniacs için animasyonda olağanüstü bir başarı; 1999'da Pinky ve Beyin için olağanüstü özel sınıf animasyon programı; ve 2000 yılında Pinky, Elmyra ve Beyin için olağanüstü çocuk animasyon programı.

1998 yılında, Yazarlar Guild'in Animasyon Yazarları Caucus Animasyon Ödülü'nün ilk sahibi oldu.

 

Kredileri arasında Tiny Toon Maceraları, Şirinler, Mighty Max, Darkwing Duck, Bionic Six ve kendi yarattıkları Kaptan Simian ve Space Monkeys'dir.

 

Bressack, tiyatroya gelen New Yorklu bir yerdi. Daha sonraki yıllarda Los Angeles'ta oyun yazıp yöneterek sahneye olan aşkını yaptı.

 

Bu gönderiyi paylaş