Valerie Harper, TV'deki Rhoda Morgenstern, 80 Yaşında Öldü

Valerie Harper, TV'deki Rhoda Morgenstern, 80 Yaşında Öldü

8/30/2019 tarihinde Ailesi, KABC-TV eğlence muhabiri George Pennacchio'ya, New York'lu Mary Tyler Moore Show'daki New Yorker'ı ve ardından kendi spinoff dizisini oynayan New York'luları çaldığı için dört Emmy Ödülü ve bir Altın Küre topladı.

Valerie Kathryn Harper (22 Ağustos 1939 - 30 Ağustos 2019)Amerikalı bir aktrisdi. Kariyerine Broadway'de dansçı olarak başladı ve 1959'da müzikal Take Me Along'da başladı.

Harper'ın kızı Cristina Cacciotti, Twitter'da babasının Tony'sinin şu ifadeyi paylaşmasını istediğini yazdı: "Yaklaşık 40 yıllık güzel bakımım karım, 10: 06'da, yıllar süren kanserle savaşın ardından vefat etti. Unutulmuş. Huzur içinde yatsın, Valeria Valeria. "

Oyuncuya Ocak 2013'te doktorlar tarafından kanser hücrelerinin beyni çevreleyen zara yayıldığı tedavi edilemez bir durum olan leptomeningeal karsinomatozisi olduğu söylendi. Yaşamak için üç ay kadar kısa bir süre verildi, ancak sekiz ay sonra kanserinin remisyona yakın olduğunu açıkladı.

Harper, NBC News'in bir belgesel filmi çekmesine izin verdi ve ABC'nin Yıldızlarla Dans Edilmesi'nde davet edilmesini kabul etti. "Doktorlar egzersiz yapmamı istiyor!" Eski balerin dedi.

Hastalığını tartışmak için Mart 2013'te sendika gösterisi The Doctors'a katıldı. “Ben koca bir ağzım.… Gerçekten Amerikalıların ve hepimizin ölümden daha az korkmasını istiyorum, bunun bir geçit olduğunu biliyorum” dedi. "Ama cenaze gününden önce cenazeye gitme. Siz yaşarken, yaşayın."

2009 yılında, doktorlar sağ akciğerinden bir tümör çıkarmıştı. Aktris hiç sigara içmedi. “Son kullanma tarihi çoktan geçtim. … İyi bir koşum oldu. Daha ne isteyebilirim ki? ”Dedi.

Harper, Alzheimer hastalığıyla karşı karşıya olan bir anne oynayan 2017 kısa filmi Annem ve Kız'la çalışmaya geri döndü ve The Simpsons ve American Dad'da ses çalışması yaptı!

Yıllar önce, Harper Broadway'deki Lucille Ball ve Jackie Gleason'ın karşısında dansçı olarak göründü ve NBC ve Lorimar Television ile olan yüksek maaş anlaşmazlığının ortasında kovulmadan önce iki sezon Valerie dizisinde rol aldı.

2010'da komedi Looped'da 1940'lı yılların aktris Tallulah Bankhead'in canlandırılması için Tony adaylığı kazandı.

 

Bu gönderiyi paylaş