İkiz kardeşler Raisa ve Vanessa ile New York’ta Lambada

 İkiz kardeşler Raisa ve Vanessa ile New York’ta Lambada

31.08.2019 tarihinde İkiz kardeşler Raisa ve Vanessa Sason’un markası ‘Raisa Vanessa’ 10. yılında New York çıkarmasında... New York Moda Haftası resmi takvimine dahil olan Raisa ve Vanessa ile defile öncesinde bir araya geldik. İkilinin bir sonraki durağı Paris.

Aslı BARIŞA  SÖYLEMİŞLER

New York Moda Haftası resmi takvimine dahil olmak pek çok modacının hayali ve gerçekten kolay bir şey değil. Nasıl başardınız?

Açıkçası, bu bizim için çok zor bir süreç değildi ... Moda haftası takvimine girdikten sonra NYFW komitesinden onay e-postasını aldık ve süreç başladı. Markamızı kurduğumuzda 2009'dan bu yana 10 yıl geçti. Bir düşünün: koleksiyonlarımızı New York Moda Haftası'nda sergilemek 10 yıldır bizim hayalimiz. Şimdi doğru zaman. Çok heyecanlıyız ... 8 Eylül'de saat 14: 00'de Spring Studios'ta defilemizi yapacağız. Canlı yayın raisavanessa.com'da izlenebilir.

Muhtemelen podyumda yine renkli, işlemeli ve dramatik parçalar göreceğiz. Toplamda kaç adet var?

İlkbahar-Yaz 2020 koleksiyonumuza “Lambada” denir. 135 parçadan oluşan bir koleksiyon yaptık. Üç bölümden oluşur: Couture, yarı-couture ve hazır giyim… Tercümemizi işçilik ve tarz açısından kendi karakterimize göre ekledik. Bunun bizim farkımız olduğunu düşünüyoruz. Koleksiyonumuzda elbette imzamız olan volanları ve özel tekniklerle yaptığımız el işlemlerini göreceksiniz. Bunlara ek olarak, büyük kol ve yaka detayları ve ipek organze kumaşlardan yapılmış formlarla moda konusunda farklılıklar sağladık. Omuzlarını açıkta bırakan formlar, volanlar, İspanyol pantolonları, katlanmış etekleri, fırfırlar, perdeler ve lekeli noktalar, dönemin izlerini yoğun olarak hissettiriyor. Özel dokulu kumaşların hayata geçirdiği tasarımlar, kadınsı ve seksi yüksek kalıplarla birleşiyor. Ayak bileği bağlı topuklu ayakkabılar, platform topuklu ayakkabılar, patik ve kemerler var.

Biraz geçmişe gidelim... Bu zamana kadar ulusalararası alanda pek çok yıldızla çalıştınız. Sizi en çok hangi isimler heyecanlandırdı?

Taylor Swift, Katy Perry ve Heidi Klum gibi birçok ünlü kişi ile çalıştık.

Defilenizi ön sırada izlerken görecek miyiz?

Sürpriz olsun çünkü henüz LCV’leri bitirmedik. New York moda çevresinden bir çok önemli isim katılacak gibi gözüküyor. Bunun dışiında influencer’lar, moda basınından bir çok kişi, tabii Türkiye’den de arkadaşlarımız bizimle olacak.

 

Bu gönderiyi paylaş