Dior, Kızılderili Tasviri İçin Boşluğun ortasında Johnny Depp Sauvage Reklamını Sildi

Dior, Kızılderili Tasviri İçin Boşluğun ortasında Johnny Depp Sauvage Reklamını Sildi

8/30/2019 tarihinde Johnny Depp, Dior’un Cuma öğleden sonra silindiği Dior’un Sauvage parfümünün en son video reklamında görünüşte büyük tepki veriyor.

2015'ten bu yana kokunun bir yüzü olan Depp, “We Are Land” adlı yeni kampanyasında, çölde gitar çaldığını ve Rosebud Sioux Tribe'nin eş yıldızı Canku'nun bir yıldızı geleneksel bir savaşçı dansı yaparken gösterildi. Kızılderili headdress ve gardırop. Sosyal medya kullanıcıları, Yerli Amerikalıları aşağılayıcı "vahşete" benzerlik gösteren "Sauvage" adlı bir koku için bir reklamda göstermenin duyarsız olduğunu açıkladılar. Bazıları "klişeleşmiş" terfi ettikleri için "öfkeli" olduklarını söyledi.

“Kaya ruhunu iddia eden ve daha derin bir doğaya bağlanan bir adamın macerası,” Dior, Utes, Apailer ve Navajo halklarının atalarının ataları olan Kanyon Toprakları'nda filme alınan videoyu yazdı. Kızılderili kültürlerinin dahil edilmesi. "

 

Depp, bazı Amerikan yerlilerinin mirasını (Cherokee veya Creek) talep etti ve 2012'de The Lone Ranger'daki performansından önce Comanche kabilesi tarafından resmen kabul edildi. Mah-Woo-Meh'nin Comanche dili adını aldı ("Shape Shifter").

RuPaul'un Drag Yarışı'nın 11. sezonunun yarışmacısı Shuga Cain, tweetledi, "@Dior'un kokuları için yerli kültürü sömürerek yapamam ... ve evet bu SAVAGE!! Ne FUCK?!? demek istiyorum ki, şirketinizde BİR KİŞİ kişi bu sorunu yorucu düşünce süreci ile bir sorun olarak görmedi mi? ”

 

Amerikan Tanrıları oyuncusu Kawennáhere Devery Jacobs Twitter'da şöyle yazdı: “Bana @Dior'un Yerli kültür / imgeden kazanç sağladığını söylüyorsunuz ve JOHNNY DEPP'den SAUVAGE ?! Tamam?"

Moda markası ayrıca, “Toprak Ana'ya olan bu, kutsal toprakların bizimle konuşabileceği ve onurlandırılması gerektiğine olan samimi inancını aktarıyor. Sauvage olarak kaldığı için. Kesinlikle vahşi. Burada büyük bir saygı ile resmedilmiş bir kültür. Evet, bir parfüm ve mitoloji evet, aynı zamanda bozulmamış manzaraların ve çarpıcı güzellikteki Kızılderili halklarının günümüzdeki gerçekliği. ”

 

Hollywood Reporter, Dior'a yorum yapmak için ulaştı, ancak etiketin Cuma günü Sauvage kampanyasıyla ilgili bazı sosyal medya yayınlarını sildiği görülüyordu (görüntüler web sitesinde kaldı). Sauvage, bergamot, mandalina, vanilya, sandal ağacı ve sedir notalarına sahiptir (3.4 ons için 150 dolar).

 

Bu gönderiyi paylaş