Hollywood yıldızı ünlü oyuncu müslüman oldu…

03.02.2018 tarihinde Hollywood yıldızı ünlü oyuncu müslüman oldu…

İddialara göre, ünlü oyuncu Robert Pattinson, yaptığı röportajda Müslüman olduğunu söyledi. Ancak New York Times, Müslüman olma yönündeki ifadelerini sızdırdı.

Robert Douglas Thomas

Robert Douglas Thomas (13 Mayıs 1986 doğumlu) bir İngiliz aktör, model ve müzisyendir. 15 yaşında yerel tiyatro kulübünde çalışmaya başladıktan sonra, sinema kariyerine Harry Potter ve Goblet'deki Cedric Diggory oynayarak başladı. 19 yaşındayken çıkan ateş 22 yaşındayken, 2008 ve 2012 yılları arasında toplamda 3,3 milyar doların üzerinde bir hasılat elde eden beş filmden oluşan Twilight romanlarının film uyarlamalarında Edward Cullen olarak rol almaya başladı. Pattinson'a dünya çapında ün kazandı ve Hollywood'daki en yüksek ücretli oyuncular arasında yer aldı. 2010'da Pattinson, Time dergisi tarafından dünyadaki en etkili 100 kişiden biri olarak seçildi ve Forbes Celebrity 100 listesinde yer aldı.

İşte bir zamanlar 'Alacakaranlık' serisiyle ön plana çıkan Pattison'un yayınlanmayan o açıklaması...

“2010 yılında Los Angeles'ta bir camiye girdiğimde hayatım değişti. Çok olumlu ve meraklıydım. İslam hakkında araştırma yapmak ve daha fazla bilgi edinmek istedim.

Oradan çıktığımda, hemen bir Kur'an-ı Kerim okudum. Okumaya başlar başlamaz farkettim ki ... vay! Bu gerçektir. Bununla birlikte, iş yüküm nedeniyle İslam'a yönelik çalışmalarım kesintiye uğradı.

1 sene sonra evimi değiştirirken kütüphanemde İslam dini hakkında kitaplar buldum ve hemen okudum.

Müslümanların hoşgörü anlayışı benim için bir aydınlanma oldu. Yöneticim artık bundan bahsetmemi yasakladı.

İslam'a olan ilgimi gizlemek istemedim ama yöneticim biraz daha beklememi ve iyice düşünmemi söyledi. Ben de öyle yaptım ve pazar günü Müslüman olmaya karar verdim. Tek istediğim arkadaşlarım ve ailem Assalamualaikum'dan destek almak. "

 

Bu gönderiyi paylaş