Demi Lovato, Yatarak Tedavi Sırasında Kendini 'Yenik' Hissettiğini Açıkladı

Demi Lovato, Yatarak Tedavi Sırasında Kendini 'Yenik' Hissettiğini Açıkladı

4 Haziran 2024 haberlerinde

, 3 Haziran Pazartesi günü New York Presbiteryen'deki Gençlik Ruh Sağlığı Merkezi'nin yıllık yardım toplantısında yatarak tedavi gören beş ruh sağlığı tedavisiyle ilgili yolculuğunu anlattı . Ne zaman bir tedavi merkezine geri dönsem kendimi mağlup hissettim” diye paylaştı 31 yaşındaki oyuncu.

ilk elden biliyorum , ancak sanırım işe koyulmaya başladığımda ve ister iş olsun, ister program olsun, ister tedavi ekiplerimle konuşup orada ilişkiler kurmaya başladığımda umut ışığı doğdu" dedi . “İşte Tekrar Başlıyoruz” şarkıcısı.

Sağlığı Merkezi, kaygı ve depresyonla mücadele eden genç yetişkinlere yardımcı olan ve onları olumlu ve sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmenin önemine değer veren bir tesistir.

Bir konuşma sırasında Disney mezunu, Anna Wintour'un oğlu Dr. Charlie Shaffer'a şunları söyledi: “Sanırım hayattaki neşeyi ve küçük şeyleri bulmaya başladığımda umut ışığı da değişmeye başladı. Ve bu daha önce bana çok yabancı gelen bir şeydi çünkü buna çok alışmıştım, umut görmemeye çok alışmıştım.”

aşırı dozdan bahsetmeye gelince ; bunu Dancing with the Devil adlı belgeselinde açıkladı.

Ailesi ve arkadaşlarından destek almasına rağmen etkinlik sırasında şunları paylaştı: "Dibe vurduğumu hissettim ve ne yapmam gerektiğini biliyordum, o da iyileşme içinde bir hayat yaşamaktı. Bu da uzun zamandır ertelediğim bir şeydi.”

“Aynı zamanda doğru ilaca da ihtiyacım vardı. İlaç tedavisinin benim için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Pek çok insana muazzam bir şekilde yardımcı oldu” diye ekledi Demi. “Sanırım bir kez daha dibe vurdum ve 'Neyi yanlış yapıyorum?' diye düşündüm. Yenilgiye uğramış hissettim. Ama sonra tüm önemli parçalar mükemmel bir yapboz gibi yerine oturmaya başladığında ışığı yeniden bulmaya başladım.”

Hayatı boyunca pek çok olumsuzlukla karşılaşmış olmasına rağmen, geçmiş mücadelelerinin onun bir insan olarak kim olduğunu tanımlamadığını anlattı. “İlk kez tedaviye başlayana kadar benim bu kişi olmadığımı fark ettim. Bu beni ben yapan şeyin sadece bir parçası , yani mücadelelerim beni bugün gördüğünüz çömleklere dönüştürdü, ama o zamandan beri hiçbir zaman kimliğim olmadı. Bu benim hakkımda beni biraz ilginç kılan bir şey haline geldi, sanırım diyebilirsiniz," diye seslendirdi "Kendinden Emin" şarkıcı.

Bu gönderiyi paylaş