‘Khan, Hollywood’a kafa tutuyor’

Uğur Işılak: ‘Khan, Hollywood’a kafa tutuyor’

Ünlü meşhur Türk şarkıcı Uğur Işılak, 27.11.2017 tarihinde İstinyePark'taydı. Ünlü Türkücü arkadaşları ile Masa Restaurant'ta buluştu. Isilak, restoranın dışında bir taraftarın hatıra fotoğrafı çektirmek istediği her biri için samimi pozlar kırmadı. Işıklak’taki şovdaki filmler sorulduğunda, Ben Ben’in son zamanlarda Aamir Han’ın filmini izlediğini söyledi. Çok başarılıydı. Nhan'ın yalnız Hollywood'a ayağa kalkma yeteneğine hayranım ".

Uğur Işılak

Uğur Işılak  (15 Kasım 1971'de Neviges, Batı Almanya'da doğdu) bir Türk müzisyeni, besteci ve politikacı.

Türkiye’deki 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi’ni (AK Parti) temsil eden Türkiye’nin İstanbul İl Parlamentosu’nun 25. dönemine üye oldu.

Hayatın erken dönemi ve eğitim

Işılak, 15 Kasım 1971'de Neviges'te Ahmet Işılak ve eşi Arife ile doğdu. Aslen Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesindendir. Işılak genç yaşta müzikle uğraştı. İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra ailesi 1983 yılında Türkiye'nin en büyük şehri olan İstanbul'a taşındı. Konya Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Işılak, akıcı Almanca ve yarı akıcı İngilizce bilmektedir.

Müzik kariyeri

Işılak, kariyerine 1987 yılında profesyonel bir müzisyen olarak başladı. Yaklaşık 30 yıldır Türkiye, Avrupa, Amerika, Avustralya ve Orta Asya'da binden fazla kültürel ve sanat aktivitesine katıldı. 20'den fazla kayıt yaptı (albüm). Bunların arasında Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif Ersoy, Kanuni Sultan Süleyman (Kanuni Sultan Süleyman) ve Türkiye'nin 1000 yıllık edebiyat tarihinin bir bölümünü temsil eden şairler gibi önemli Türk şairlerinden derlenmiş ve bestelenen önemli albümler var. Kültürel katkıları için birçok ödül aldı. [Kaynak belirtilmeli] Özellikle TRT, ATV ve 360TV'de birçok ulusal kanal için kültürel ve sanat programları yaptı. Halen bu programları yapıyor.

Bunlara ek olarak, 2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) seçim şarkılarını hazırladı: "Haydi Anadolu" (Anadolu'ya Geldi), "Herşey Türkiye İçin" (2008, Herşey İçin Türkiye), "İnandık Hakka" (Biz Tanrıya inan) ve 2014 yılında "Dombra"

 

 

Bu gönderiyi paylaş