Kardeş Marquis: 58 Yaşında Ölen 2 Canlı Mürettebat Rapçisi Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Kardeş Marquis: 58 Yaşında Ölen 2 Canlı Mürettebat Rapçisi Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

4 Haziran 2024 haberlerinde

 

2 Live Crew şöhretinin rapçisi Brother Marquis, 58 yaşında hayatını kaybetti. Tartışmalı grubun sunucusunun vefatı, 2 Live Crew'un sosyal medya hesaplarından bir fotoğrafıyla birlikte duyuruldu. Gönderide ölüm nedeni veya öldüğünde nerede olduğu hakkında herhangi bir ayrıntı açıklanmadı. Grup, başlığında "Mark Ross AKA" 2 Live ekibinden Kardeş Marquis hayatını kaybetti" diye yazdı.

Ölüm haberinin ardından Marquis Kardeş hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Mark, İlk Albümleri Çıkmadan Hemen Önce 2 Live Ekibine Katıldı

1966'da Rochester, New York'ta doğan Kardeş Marquis, rap kariyerine Rodney-O ile birlikte The Caution Crew'un bir üyesi olarak başladı. Daha sonra 2 Live Crew'un kurucularından DJ Mr. Mixx tarafından keşfedildi . Bir üyenin gruptan ayrılmasının ardından Bay Mixx, Mark'ı gruba katılması için Florida'ya davet etti. Grubun bazı single'ları Brother Marquis gruba katıldığında zaten tamamlanmıştı, ancak ilk albümleri The 2 Live Crew Is What We Are dahil olmak üzere grubun birçok hitine önemli katkılarda bulundu.

İstedikleri Kadar Kötü ' İddiasıyla Müstehcenlik Suçlamasıyla Tutuklandı

2 Live Crew'un müziğine aşina olmayanlar için, müzik genellikle müstehcen, esprili ve çok sayıda küfür içeren bir şarkıydı. Grup, 1990 yılında As Nasty as They Wanna Be adlı albümleriyle ilgili olarak zor durumda kaldı. The New York Times'a göre bir Florida mahkemesi, kayıtlarının "yasal olarak müstehcen" olduğunu ve satılmasının yasa dışı olduğunu belirtti. Kardeş Marquis , 1990 yılında Florida'daki bir striptiz kulübünde bazı şarkıları seslendirdikten sonra grup üyeleri Wong Won ve Luke Skyywalker ile birlikte tutuklandı . Tutuklamanın ardından avukatları mahkemede kullandıkları dili savundu ve sonunda kazandı.

 

Grup, başlık parçasına Bruce Springsteen'in "Born in the USA" şarkısından bir örnek içeren bir sonraki albümleri Banned in the USA'da tutuklamaya atıfta bulundu.

Aynı zamanda Grup 2 Nasty'nin bir üyesiydi

2 Live Crew, 1991'deki Sports Weekend albümlerinin yayınlanmasının ardından ayrıldı. Ayrılığın ardından Mark, stand-up komedisi yapmaya başladığı Georgia'ya taşındı. Ayrıca DJ Toomp ile 2 Nasty grubunu kurdu . Ayrıca ara sıra Ice-T'nin "99 Problems" parçası da dahil olmak üzere çeşitli şarkılarda konuk oyuncu olarak yer aldı.

 

2007'de 2 Live Crew'dan Wong Won ile Yeniden Bir Araya Geldi

90'ların geri kalanı boyunca, 2 Live Crew ara sıra albümler yayınladı, ancak 1998'deki son albümleri The Real One'dan birkaç yıl sonra grup hareketsiz kaldı. Yaklaşık on yıl sonra Kardeş Marquis ve Wong Won, farklılıklarını tartışmak için 2006'da bir araya geldiler ve sonunda 2 Live Crew bayrağı altında bir kez daha bir araya geldiler. Wong Won 2017'de 53 yaşında öldü.

 

O Yeniden Doğmuş Bir Hıristiyandı

Marquis birader, 2018'de The Morning Bounce'a verdiği bir röportajda yeniden doğmuş bir Hıristiyan olduğunu açıkladı. Düzenli olarak kiliseye gittiğini açıkladı. Bunun performanslarını etkilemeyeceğine ve grubun müstehcen şarkılarını seslendirmesine engel olmayacağına söz verdi.

Bu gönderiyi paylaş