Nicole Brown Simpson Belgeseli OJ Simpson'ın Ölümünden 2 Ay Sonra İlk Gösterime Girecek

Nicole Brown Simpson Belgeseli OJ Simpson'ın Ölümünden 2 Ay Sonra İlk Gösterime Girecek

50'den fazla katılımcı yüzyılın cinayeti ve davasının ardındaki kadına ışık tutmayı amaçlıyor.

2 Mayıs 2024 haberlerinde

Nicole Brown Simpson hakkındaki belgesel dizisini resmi olarak duyurdu . Nicole Brown Simpson'ın Hayatı ve Cinayeti başlıklı iki gecelik etkinlik, yüzyılın cinayeti ve davasının ardındaki kadının üzerindeki perdeyi aralamayı amaçlıyor.

Kris Jenner , Faye Resnick ve Nicole'ün kız kardeşleri Denise , Dominique ve Tanya'nın da bulunduğu 50'den fazla katılımcı, yas tutanların ölümünün 30. yıldönümünü anma töreni sırasında onun hayatına yeni bir ışık tutmayı umuyor.

 

yaptıkları basın açıklamasında, "Kız kardeşimiz Nicole'ün başına gelenler onun veya başka bir kadının başına asla gelmemeliydi" dedi. "Hayatı ondan çalındı ve istismarcı nihayet ortadan kaybolduğunda, ne hissettiğimiz acıyı, ne de annesini kaybeden çocuklarının acısını dindirmiyor. Nicole'ün hikayesini paylaşmanın başkalarının işaretleri fark etmesine ve ihtiyaç duydukları yardımı almalarına yardımcı olacağını ve onun mirasının yaşamaya devam edeceğini umuyoruz."

Sydney (38) ve Justin (35) adlı çocukları OJ Simpson'la paylaşan Nicole, arkadaşı Ron Goldman ile birlikte Brentwood, Kaliforniya'daki evinin önünde ölü bulundu . 35 yaşındaydı.

Geçen ay OJ 76 yaşında prostat kanserinden öldü . Nicole'ün belgeseli ölümünden iki ay sonra yayınlanırken The Hollywood Reporter, projenin bir yıldan fazla süredir üzerinde çalışıldığını belirtti.

Lifetime'a göre, Nicole Brown Simpson'ın Hayatı ve Cinayeti, özel ev videolarına ve Nicole'e en yakın olanların röportajlarına benzeri görülmemiş bir erişim sağlayacak.

Lifetime, "Belgesel, tarihteki en kötü şöhretli suçlardan ve davalardan birinde Nicole'ün kendi anlatımının ve sesinin duyulması için bir fırsat sunuyor" dedi. "Belgesel trajik hikayedeki şok edici yeni ayrıntıları ortaya çıkaracak."

Belgesel, Ulusal Aile İçi İstismar Yardım Hattı ortaklığıyla yürütülen Yaşam Boyu Kadına Yönelik Şiddeti Durdurma Girişimi'nin de bir parçası. Kablolu yayın ağı, belgeselin yayınlandığı süre boyunca web sitesinde ve sosyal medyada aile içi şiddetten etkilenenlere kaynak sağlamayı planlıyor.

Bu gönderiyi paylaş