Beyonce, Yeni Röportajında 'Derin Kişisel Yolculuğunu' Anlatırken Sedef Hastalığıyla Mücadelesini Açıkladı

Beyonce, Yeni Röportajında 'Derin Kişisel Yolculuğunu' Anlatırken Sedef Hastalığıyla Mücadelesini Açıkladı

20 Şubat 2024 haberlerinde

Beyoncé, yeni saç bakım serisi Cécred'in tanıtımını yaparken çocukluğunda sedef hastalığıyla mücadele ettiğini açıkladı. 42 yaşındaki "Yaz Rönesansı" şarkıcısı, Essence ile 19 Şubat'ta yayınlanan bir röportajda, saçıyla yaptığı "derin kişisel yolculuğunun" kendisine 20 Şubat'ta resmi olarak başlayan yeni işine başlama konusunda nasıl ilham verdiğini anlattı.

Bey, “Saçlarıma bağlı çok güzel anılarım var” dedi. “Saçlarımızla olan ilişkimiz son derece kişisel bir yolculuk. Çocukluğumu annemin salonunda geçirmekten, babamın sedef hastalığımı tedavi etmek için saçıma yağ sürmesine kadar bu anlar benim için kutsaldı.”

Mayo Clinic'e göre sedef hastalığı, çoğunlukla dizler, dirsekler, gövde ve kafa derisinde kaşıntılı, pul pul lekelerle döküntüye neden olan bir cilt hastalığıdır. Tedavisi olmayan yaygın, kronik bir hastalıktır.

Beyoncé, Cécred'i ("kutsal" olarak telaffuz edilir) bir zamanlar Teksas'ta bir kuaför salonu sahibi olan annesi Tina Lawson'a saygı duruşu niteliğinde yarattı. Essence röportajında süperstar, çocukluğunda salonda vakit geçirerek ne kadar çok şey öğrendiğini anlattı.

Beyoncé, "Salonlardaki ve berberlerdeki konuşmalar ve tartışmalar, bunu günlük yaşamlarından bir kaçış olarak gören insanlar için bir topluluk duygusu yaratıyor" diye açıkladı. “Onlar için burası kendini güzel hissedeceği, havasını atacağı, güleceği, sırlarını paylaşacağı ve bilgeliği aktaracağı bir yer. Sahip olduğumuz en tutarlı topluluk toplantısı. Burasının bir sığınak olması çok önemli.”

Bey ayrıca yeni saç bakım serisinin ismini nasıl bulduğunu da açıkladı. “Cécred’i yaratmak için adımın sonunu aldım ve onu kutsal kelimenin başlangıcı yaptım. Annemin kuaföründen, babamla yaptığım günlük ritüellere ve saç bakımı serisi geliştirmede yılların deneyimine uzanan yolculuğum tam olarak şuydu: Cécred” dedi.

Beyoncé, son ticari girişimini 6 Şubat'ta annesinin eski salonundan ev görüntülerinin yer aldığı şifreli bir videoyla Instagram aracılığıyla duyurdu. Şampuanlar, saç derisi peelingleri, saç kremleri, bakım maskeleri ve daha fazla güzellik ürünü sunan ilk saç bakım serisini yaratmanın heyecanını paylaşmak için hayranlarına bir pazarlama e-postası gönderdi.

ABC News'e göre Beyoncé, "Bir saç bakım serisi yaratmak her zaman hayalimdi" dedi. “Bu yüzden saçlarımızdaki bilgeliği kutlayan ve onurlandıran Cécred'i paylaşmaktan gurur duyuyorum. Artık bu topluluğun bir parçası olduğunuz ve yolculuklarımızı, saç sırlarımızı paylaşabileceğimiz ve kutsal olan her şeyi koruyabileceğimiz samimi ve güçlü bir alan oluşturmaya yardımcı olabileceğiniz için heyecanlıyım.”

Bu gönderiyi paylaş