Yeni 'Jason Bourne' Filmi: Yakında Yeni Bir 'Bourne' Devam Filmi Gelecek mi?

Yeni 'Jason Bourne' Filmi: Yakında Yeni Bir 'Bourne' Devam Filmi Gelecek mi?

19 Şubat 2024 haberlerinde

Jason Bourne filmleri yirmi yılı aşkın süredir son derece popüler bir aksiyon filmi serisi olmuştur. Robert Ludlum'un Bourne kitapları üçlemesinden uyarlanan Matt Damon, 2002 yapımı The Bourne Identity'deki rolü ilk kez oynadığında karaktere hayat verdi. Her ne kadar karakterine referans verilmiş olsa da, 2012 yapımı The Bourne Legacy hariç her filmde karakteri canlandırmaya devam etti.

Son film Jason Bourne'un vizyona girmesinden bu yana epey zaman geçmiş olsa da yeni bir filmin üzerinde çalışıldığı bildiriliyor. Yaklaşan Bourne filmi hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz!

Yeni 'Jason Bourne' Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Ne yazık ki, yakında çıkacak olan Bourne filmi için belirlenmiş bir yayın tarihi yok. En son bölüm 2016'da çıkan Jason Bourne'du, ancak devam filmi hakkında yıllardır resmi bir güncelleme yapılmamıştı, ancak Deadline'a göre Kasım 2023'te yeni bir devam filminin resmi olarak geliştirilmekte olduğu bildirildi. Bütün bunlar söyleniyor, yeni filmin çekildikten sonra ne zaman sinemalarda olacağı belli değil.

Kast ekibi

Yeni devam filminin geliştirme aşamasında olduğu haberiyle birlikte ekipte adı geçen tek kişi yönetmen Edward Berger oldu. Alman yönetmen, 2022 yapımı Batı Cephesinde Her Şey Sessiz filmindeki çalışmalarıyla tanınıyor.

Kimin geri döneceği ve filmde yer alacağı ya da gelecek filmde yeni yüzlerin olup olmayacağı tam olarak belli olmasa da, geri dönüş yapacak tek kişinin Jason Bourne rolündeki Matt Damon olacağı kesin. Franchise'a geri dönmek için sabırsızlanıyoruz.

Matt Damon Yeni Bir 'Jason Bourne' Filmi Hakkında Ne Dedi?

Gelecek devam filmiyle ilgili ayrıntılar hâlâ kısıtlı olsa da Matt, 2002 yapımı The Bourne Identity'de başladığı role geri dönmek istediğini Şubat 2024'te The Late Show With Stephen Colbert'te ortaya çıktığında açıkladı. "Bana hiçbir ayrıntı verilmediğini" itiraf etti ancak yönetmenle çalışmakla ilgilendiğini ifade etti. "Onunla çalışmayı çok isterim; o bunun üzerinde çalışıyor. Bu şeyin olup olmadığını görmek konusunda ben de sizin kadar endişeliyim; umarım harikadır ve bunu yapabiliriz” dedi.

Matt ayrıca filmde bir an önce rol almayı umduğunu ancak sonunda rolü yeni birine devredebileceğini ima etti. “Belirli bir noktada birisinin bunu devralması gerekecek. Artık gençleşmiyorum” dedi.

Bu gönderiyi paylaş