Thrones yaratıcıları Netflix Amazon ve Disney’de göz kırptı

 28.07.2019 tarihinde Thrones yaratıcıları Netflix Amazon ve Disney’de göz kırptı

Game of Thrones serisinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, bir sonraki projeleri için Amerikan televizyon devi HBO'dan ayrılmak üzere.

Variety dergisinin ve Hollywood Reporter'ın haberlerine göre, Benioff ve Weiss'ın anlaşmaya yakın olduğu kurumlar, Amazon, Netflix ve Disney. Bu üç yayın devi arasında ikiliyi kapmak için kıyasıya bir rekabet var.

Hollywood Reporter, iki hafta öncesine kadar ikisinin Amazon'la anlaşmaya yakın olduğunu söyledi, ancak Netflix yarışmaya çok cazip bir teklifle katıldı.

Disney, Fox televizyonunda bir film ve dizi projesiyle ikiliye yaklaşıyor.

Benioff ve Weiss, halihazırda yeni Star Wars (Yıldız Savaşları) üçlemesi için Disney ile çalışmakta.

Kaynaklar Hollywood Reporter'a, ikisinin 200 milyon dolarlık bir anlaşma arayışında olduğunu söyledi. Benioff ve Weiss, Amazon ile 150 milyon dolara imza atan Westworld dizisi Lisa Joy ve Jonah Nolan'ın yaratıcıları tarafından imzalanan anlaşmayı kabul etmeyi planlıyor.

İkili, yeni şirketten alacağı parayla kendi üretim şirketlerini kurmak istediklerini belirtti.

Benioff ve Weiss'ın yaratıcısı Game of Thrones, son sezonlarını ve özellikle seri finallerini hayal kırıklığına uğrattı, ancak 32 Emmy adaylığı için rekor kırdı.

Serinin son bölümünü yaklaşık 20 milyon insan izledi.

Benioff ve Weiss tarafından yazılmış yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi 16 Aralık 2022'de gösterime girecek.

 

Thrones Game

David Benioff ve D. B. Weiss tarafından HBO için yaratılmış bir Amerikan fantastik drama televizyon dizisidir. Bir Buz ve Ateş Şarkısı olan George R. R. Martin'in bir dizi taht oyunudur. Gösteri Belfast'ta ve Birleşik Krallık'ta başka bir yerde üretildi ve filme çekildi. Çekim yerleri ayrıca Kanada, Hırvatistan, İzlanda, Malta, Fas ve İspanya'yı da içeriyordu.Seri, 17 Nisan 2011'de ABD'de HBO'ya sunuldu ve 19 mevsimde, 19 mevsimde yayınlanan 73 bölümle sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş