1 milyar izlemeyi geçen en eski şarkı oldu

23.07.2019 tarihinde YouTube'da 1 milyar izlemeyi geçen en eski şarkı oldu

Efsanevi rock grubu Queen's Bohemian Rhapsody'nin ilk kez 1975'te piyasaya sürülen video klibi, YouTube'da 1990'lardan önce 1 milyar hit'e ulaşan ilk şarkı oldu.

Kutlamak için, bu videonun HD sürümü Pazartesi günü YouTube Müzik, Evrensel Müzik Grubu ve Hollywood Records ile işbirliği içinde YouTube'a yüklendi.

1990'lı yıllarda yapılan en çok izlenen video klipler arasında, Queen'in ardından 965 milyon izlenme ile Guns N' Roses'ın Sweet Child O' Mine şarkısı geliyor.

Üçüncüsü, 965 milyon manzarasıyla a-ha'nın ünlü şarkısı Take On Me.

90'lardan önce yapılan ve en çok izlenen 10 video klip listesi şu şekilde:

En çok izlenen klip Despacito

Queen'in Bohemian Rhapsody şarkısı böylece milyarlarca defa izlenen daha yakın tarihli şarkıların sayısına yaklaşmış oldu.

Luis Fonsi ve Daddy Yankee'nin 2017 yılında piyasaya çıkan Despacito adlı şarkısı 6,3 milyar izlenme ile en çok izlenen şarkı klibi.

İngiliz müzisyen Ed Sheeran'ın Shape of You şarkısı 4,3 milyar izlenme ile ikinci sırada.

 

İlk 10'da yer alan kimi diğer şarkılar arasında ise Wiz Khalifa'nın Charlie Puth ile düeti See You Again, Justin Bieber'in Sorry şarkısı ve çocuk şarkısı olmasına rağmen sosyal medyada dans figürleri açısından popüler hale gelen Baby Shark Dance şarkısı yer alıyor.

 

Görüntüleyenlerin yeni klipleri olacak

Bohemian Rhapsody Queen Üyelerinin başarısı Brian May ve bu başarının bir açıklaması olan Roger Taylor, tüm dünyadaki hayranlarına teşekkür etti ve hayranlarıyla kutlamak istediklerini söyledi.

'You are the Champions' adlı bir projeyi başlatan müzisyenler, dinleyicilerinden, Stopping Me, Bohemian Rhapsody ve A Magic Varieties şarkılarını izlerken internet bağlantısına girerek videolarını yapmalarını istedi.

Dansçılar Beni Durdurma Hemen, görsel sanatçılar A Kind of Spell ve müzisyenler Bohemian Rhapsody şarkıları için klip çekebilir; En başarılı üç video, yıl sonunda YouTube'da yayınlanacak.

 

Bu gönderiyi paylaş