87 Yaşındaki Şarkıcı Jerry Lee Lewis, Aldatmacadan İki Gün Sonra Hayatını Kaybetti

87 Yaşındaki Şarkıcı Jerry Lee Lewis, Aldatmacadan İki Gün Sonra Hayatını Kaybetti

30 Ekim 2022 haberlerinde

Sayfa Altı, Jerry Lee Lewis'in yanlışlıkla öldüğü iddia edildikten sadece iki gün sonra vefat ettiğine dair bağımsız bir teyide sahip. 87 yaşındaydı. Şarkıcının temsilcisi Zach Farnum bize Great Balls of Fire solisti vefat ettiğini e-posta ile bildirdi.

Yayıncı ayrıca efsanevi rock and roll sanatçısının Cuma günü Mississippi, DeSoto County'deki evinde vefat ettiğini bildirdi. Haftanın başlarında Farnum, TMZ tarafından yayınlanan bir makale için anlaşılır bir şekilde üzgündü. Haber, Lewis'in kendisinden önce vefat ettiğini yanlış bir şekilde bildirmişti.

Hala yaşıyor. O sırada konuştuğumuz reklamcı, TMZ'nin yayınladığı raporun yanlış bir isimsiz ihbara dayandığını bize bildirdi.

Lewis'in resmi Facebook sayfasında bu ayın başlarında yayınlanan bir gönderiye göre, yazar son zamanlarda bazı sağlık sorunları yaşadığından bahsetmişti.

19 Ekim'de gönderide, Jerry Lee Lewis'i Country Music Hall of Fame'e sokmak için uzun zamandır beklenen tören Pazar günü gerçekleşti. Fakat ne yazık ki ünlü Jerry Lee rahatsızlandığı için etkinliğe katılamadı.

Hayranlarına, "Bugün sizinle duygularımı yüz yüze ifade edebilmek yerine, hasta yatağımdan size içten bir üzüntü ve pişmanlıkla yazıyorum." The Whole Lotta Shakin' Goin' On şarkıcısı daha sonra öldü.

Tüm yıl boyunca bunu beklediğim için, bugün burada olabilmem için elimden gelen her şeyi yaptım. Bu harika etkinlikte yokluğum için herkese en derin başsağlığı dileklerimle; ancak, hepinize çok yakında yetişmeyi umuyorum.

Kötü bir şekilde "Katil" olarak anılan Lewis, ikonik piyano çalma yetenekleriyle ünlüydü ve Little Richard, Chuck Berry ve Elvis Presley de dahil olmak üzere bir grup rock süper yıldızının üyesiydi.

1986'da Rock & Roll Hall of Fame açılış törenini yaptığında, salona alınan ilk kişi oydu.

Bu gönderiyi paylaş