Merkel'in 75 yaşındaki kuaförü Emekli olmayacağım diyor

24.07.2019’de  Merkel'in 75 yaşındaki kuaförü Emekli olmayacağım diyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ve ünlülerin saçını emanet ettiği Udo Walz 75 yaşına girdi. Walz, emekli olmayı düşünmediğini, tekerlekli sandalyeyle bile olsa çalışacağını söyledi.

UDO Walz'un ünü yalnızca Almanya ile değil aynı zamanda Hollywood ile de sınırlı. Walz, Başbakan Merkel’i yeni saç stiliyle manşetlerden kurtaran kuaför olarak da bilinmektedir. Daha önce Merkel'in saç stili, karikatürcüler için en sevilen motifdi. Fakat Udo Walz, yavaş yavaş Merkel'in saç stilini değiştirdi ve onu karikatüristler için bir materyal olmaktan kurtardı.

75 yaşını kutlayan Udo Walz, kalfalık sınavını 600 öğrenci arasından en kötü üçüncü olarak bitirdiğini, ancak buna rağmen yeteneğine olan inancını kaybetmeyip mesleği bırakmadığını anlattı.

 

MÜŞTERİLERİ ARASINDA KİMLER VAR

Berlin Kurfürstendamm’daki kuaför salonunda saçını kendisine emanet eden ünlülerin portrelerini asan Udo Walz, en çok Alman oyuncu Romy Schneider’i sevdiğini söylüyor: “Benim en çok sevdiğim müşterimdi. Bana çok değer verirdi. Hiçbir zaman o gelince basını aramadım.”

 

Romy Schneider

Romy Schneider (23 Eylül 1938 - 29 Mayıs 1982), Viyana ve Almanya'da Alman ve Fransız vatandaşlığını elinde tutan ve Almanya'da doğan bir sinema oyuncusu ve ses sanatçısıydı. Kariyerine 1950'lerin başında 15 yaşındayken Alman Heimatfilm türünde başladı. 1955'ten 1957'ye kadar Avusturya Sissi üçlemesinde Avusturya İmparatoriçesi Elisabeth'in ana karakterini oynadı ve daha sonraları daha olgun bir versiyonda rolünü tekrarladı. Visconti'nin Ludwig'i. Schneider, o dönemin en dikkat çekici film yönetmenlerinden bazılarıyla başarılı ve eleştirel beğeni toplayan filmler yaptığı Fransa'ya taşındı.

 

MÜŞTERİLERİ ARASINDA KİMLER VAR

Alman oyuncu ve şarkıcı Marlene Dietrich, manken Claudia Schiffer, Oscarlı Amerikalı oyuncu Julia Roberts, Jodie Foster gibi ünlülerin saç trendini belirleyen Udo Walz, emeklilik sözünü ağzına bile almak istemiyor: “Tekerlekli sandalyede bile otursam, çalışacağım.”

 

 

Bu gönderiyi paylaş