Kevin Spacey resmen cinsel tacizle suçlandı

Kevin Spacey resmen cinsel tacizle suçlandı

16 Haz 2022 haberlerinde

Kevin Spacey, resmi olarak üç kişiyi taciz etmekle suçlandı.

62 yaşındaki tiyatro ve sinema oyuncusu Kevin Spacey, üç erkeğe cinsel tacizde bulunmakla resmen suçlandı. Independent'ın haberine göre.

İngiliz polisi, sanatçının 16 Haziran Perşembe günü Westminster Mahkemesi'ne çıkmak için ülkeye geldiğini doğruladı.

İddialar, Spacey Old Vic Theatre'ın sanat yönetmeniyken 2005 ve 2013 yılları arasında cinsel saldırıya uğradıklarını söyleyen üç erkeğin ifadelerini içeriyor. İddiaya göre başka bir kurban, film yapımcısının onu rızası olmadan cinsel ilişkiye girmeye zorladığını söyledi.

Spacey ayrıca bir kişiyi rızası olmadan cinsel eylemlere zorlamak için ek bir suçlamayla karşı karşıya.

Oyuncu daha önce, iddia edilen mağdurların iddialarını çürütmek ve masumiyetini kanıtlamak için gönüllü olarak bir İngiliz mahkemesinin önüne çıkacağını açıklamıştı.

Sanatçının üç erkeğe cinsel şiddet ve taciz suçlaması bu yılın Mayıs ayının sonunda ortaya çıktı, ardından filmin yapımcıları Kevin Spacey'nin katılımıyla aktörle skandal hakkında konuştu.

Başrolünü Amerikalı aktör Kevin Spacey'in oynadığı dedektif gerilim filmi "Peter Five Eight"ın yapımcıları, skandalın ortasında oyuncuya destek verdi. Hollywood Reporter tarafından bildirildi.

"Kevin'in işe döndüğü anda tüm bu olumsuz haberlerin çıkması çok talihsiz bir durum, ancak beklenen bir şeydi.

Kevin Spacey'nin filmlerde oynamamasını isteyenler var ama bu insanlar aktörün ekrana dönmesini bekleyen hayranlardan çok daha az" diyen Peter Five Eight'ın yapımcıları durumla ilgili olarak "Artık bitti. Bu suçlamaların haklı olup olmadığına mahkeme karar verecek” dedi.

Bu gönderiyi paylaş