Meghan Markle ve Prens Harry kraliyet ailesiyle birlikte kiliseye geldi

Meghan Markle ve Prens Harry kraliyet ailesiyle birlikte kiliseye geldi

6 Haz 2022 haberlerinde

 

 

Meghan Markle ve Prens Harry, Kraliçe II. Elizabeth'in platin yıldönümünü kutlamak için kraliyet ailesine katıldı. Cuma günü, Sussex Dükü ve Düşesi, St Paul Katedrali'nde Kraliçe onuruna ulusal bir şükran töreni düzenledi.

 

Etkinlik, Harry ve Meghan'ın görevlerinden ayrılmadan önceki son kraliyet görünümü olan Mart 2020'deki İngiliz Milletler Topluluğu Günü'nden bu yana, Harry ve Meghan'ın kraliyet ailesinin kıdemli üyeleriyle ilk halka açık buluşmasını işaret ediyor.

 

Katedrale vardıklarında Meghan ve Harry şefkatle el ele tutuşup kalabalığa el salladılar. Şüphelere rağmen, çift yuhalanmadı. Sussex'lere daha sonra ikinci sıradaki Prenses Beatrice ve Prenses Eugenie ve kocalarının yanındaki koltuklarına kadar eşlik edildi, ardından Prens Edward ve Wessex Kontesi Sophie geldi.

 

Koltukları, ön sırada oturan Prens Charles, Cornwall Düşesi Camilla, Prens William ve Kate Middleton'ın koridorunun karşısındaydı. Megan, soğuk alt tonlu beyaz bir önlük elbise ve onunla uyumlu geniş kenarlı bir şapka giyiyordu.

 

Harry, askeri madalyalarla süslediği bir kuyruk ceketi seçti. Tören başlamadan önce Dük , bu yılın başlarında Kaliforniya'daki Sussex'leri ziyaret eden Prenses Eugenie ve Jack Brooksbank ile canlı bir sohbet yaptı.

 

Kraliçe II. Elizabeth'in kendisi hizmette yoktu. Saray Perşembe günü, hükümdarın "biraz rahatsızlık" ve devam eden hareketlilik sorunları nedeniyle katedrali ziyaret etmeyeceğini duyurdu. Kraliyet kaynaklarına göre talihsiz ama ihtiyatlı bir hareketti. Ailesi onuruna bir ayinde toplanırken, Kraliçe Windsor Kalesi'ndeki evinden televizyonda yayınlanan olayı izledi.

 

"Kraliçenin 85 yıl önce, 1935'te, dokuz yaşındayken, büyükbabası George V'nin Gümüş Yıldönümü kutlaması için burada St. Paul'da olduğunu düşündüğünüzde, bu etkileyici ve onun uzun yaşamıyla ilgili umutları diğerlerinin gözünde açıyor. halka açık." - dedi kraliyet tarihçisi Hugo Vickers.

Bu gönderiyi paylaş