Kevin Spacey, İngiliz mahkemesinde bütünlüğünü sağlamaya yemin etti

Kevin Spacey, İngiliz mahkemesinde bütünlüğünü sağlamaya yemin etti

3 Haz 2022

Aktör Kevin Spacey, masumiyetini kanıtlamak için bir İngiliz mahkemesine çıkacağına söz veriyor. Aktör Kevin Spacey, bir İngiliz mahkemesinde kendi başına görünmeye ve cinsel saldırı davalarında dürüstlüğünü sağlamaya söz verdi. Sözleri The Sun tarafından alıntılanmıştır.

"Medyaya ve kamuoyuna, adil yargılanma hakkına sahip olduğumu, aksi kanıtlanana kadar suçlu olmadığımı hatırlattıkları Kraliyet Savcılık Servisi'nin açıklamasını gerçekten takdir ediyorum. Bu konuda ilerleme kararlarından hayal kırıklığına uğramış olsam da Bu durumda, mümkün olduğunda gönüllü olarak İngiltere'ye geleceğim ve masumiyetimi kanıtlayacağına emin olduğum bu iddialara karşı kendimi savunacağım" dedi.

30 Mayıs'ta, Spacey Amerika Birleşik Devletleri'nden gelmezse, İngiliz makamlarının resmi iadesini isteyeceği biliniyordu. Böyle bir durumda, 62 yaşındaki aktörü bulmak ve İngiltere adına tutuklamak için Amerikan polisi gönderilebilir. 26 Mayıs'ta İngiliz savcıların aktörü üç erkeğe taciz etmekle suçladığı bildirildi. Tüm taciz olaylarının, Spacey'nin Old Vic Theatre'ın sanat yönetmeni olduğu 2005 ve 2013 yılları arasında Londra'da meydana geldiği söyleniyor.

Üç yıl önce aktör Anthony Rapp, Space'i tecavüzle suçladı. Yaklaşık 20 kişi daha sonra, House of Cards serisinde çalışan dokuz meslektaş da dahil olmak üzere uzay tacizini bildirdi. Yüksek profilli eylemlerin fonunda, oyuncunun itibarı zedelendi: hit diziden çıkarıldı ve Christopher Plummer'ın uzay karakteri olarak "Dünyadaki Tüm Para" filmi yeniden çekildi. ۔ Space'e karşı mahkemeye ulaşan suçlamalar bir kararla sonuçlanmadı - bazı davacılar iddialarını geri çekti ve bazıları da sınırlamalar yasası veya delil yetersizliği nedeniyle savcılık tarafından geri çekildi.

 

Bu gönderiyi paylaş