Hollywood ünlüleri onunla kilo verip zayıflıyor!

Hollywood ünlüleri onunla kilo verip zayıflıyor!

25.01.2019 tarihinde Amerikan üniversitesi tarafından yapılan son bir araştırma, Atkins diyeti ile daha popüler hale gelen ketojenik diyetin, fiziksel egzersizlerden daha fazla kilo vermenize yardımcı olabileceğini göstermiştir. Kilo vermeye çalışan birçok insan sporu sevmediğinden, ketojenik diyet ve bunun ne kadar etkili olduğu hakkında bazı bilgiler derledik…

 

İşte Hollywood yıldızlarının zayıflığının sırlarından biri olan ketojenik diyet…

Bu diyetin sizin için uygun olup olmadığını görmek için ketojenik diyetin prensiplerini bilmeniz gerekir.

Herhangi bir diyete başlamadan önce bir doktora danışmanız gerektiğini unutmayın.

Genellikle vücudumuz karbonhidratlardan enerji alır ve glikoza dönüşür. Bununla birlikte, karbonhidrat eksikliği varsa, vücut gerekli enerjiyi elde etmek için yağ kullanmaya başlar. Ketojenik diyet, çok düşük karbonhidrat, orta miktarda protein ve yüksek yağdan alınan bir diyet sistemidir. Böylece, vücut enerji sağlamak için yağ yakmak zorunda kalır. Amacı vücudun enerji sistemini değiştirmektir.

Ketojenik diyet özellikle triatlon (yüzme, bisiklete binme ve koşma) ve yüksek dayanıklılık gerektiren maraton sporcuları tarafından kullanılır.

Farklı çalışmalara göre, ketojenik diyet, açlık hormonu ghrelinin üretiminin baskılanmasına yardımcı olmaktadır.

Ketojenik diyetin kuralları diğer diyetlerden farklı olduğunda, bir kişi sadece yağ kaybı nedeniyle kilo verir - yani kas kütlesi aynı kalır.

PROTEINS, yağ ve ekipman

Başlıca besin kaynakları% 75 yağ,% 20 protein ve% 5 karbonhidrattır.

NEYE İZİN VERİLİR NEYE VERİLMEZ

Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu diyet neredeyse tamamen karbonhidrat içermez, buna karşın beslenme bazı yüksek oranda yağ ve protein içeren gıdalardan oluşmalıdır.

İZİN VERİLEN GIDA:

Yağ ve tereyağı (ketojenik diyet beslenme uzmanları özellikle hindistancevizi yağı ve tereyağı tavsiye eder), fındık, yumurta, kümes hayvanları, deniz ürünleri, mantarlar, lifli yiyecekler, domatesler, yeşil sebzeler, süt hariç tam yağlı süt ürünleri.

YASAKLANMIŞ GIDALAR

Herhangi bir un ürünü, işlenmiş et ürünleri (şekerli oldukları için sosis gibi), yüksek düzeyde şeker içeren sebzeler ve mısır ve patates, taze meyve ve kuru meyveler (sadece bazı meyvelere izin verilir) gibi karbonhidratlar, şeker ve şeker içeren tahıllar . İnternette birçok Ketojenik Diyet tarifini bulabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş