Michelle Obama, Beyaz Saray Sergisini Anneme Adandı

Michelle Obama, Beyaz Saray Sergisini Anneme Adandı

14 Mayıs 2022

Michelle obama Beyaz Saray Sergisini Anneme Adandı. Eski ABD First Lady'si Michelle Obama, Amerika Birleşik Devletleri'nde her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü'nü annesine adanan bir sergiyle kutladı. Kişiler tarafından bildirilir.

Michelle Obama'nın serginin açılışını duyurduğu videoda, "Herkese merhaba, ben Michelle ve herkes beni Marian Robinson'ın kızı olarak tanıyor" dedi.

Ayrıca, "Beyaz Saray'ı Açmak" olarak adlandırılan ve Chicago'daki Obama Başkanlık Merkezi'nde gerçekleşen serginin kendisinden de bahsetti.

Michelle Obama, "Annemin bana aşıladığı değerleri - topluluk, aile, insanları bir araya getirmek, herkesin kendini evinde hissettiği sıcak, davetkar bir alan yaratmak" aktarıyor.

Barack Obama'nın başkanlığı döneminde Beyaz Saray'ın bazı odalarının iç mekanları, bir sergi kapsamında yeniden üretilecek. Bunlar özellikle ziyafetlerin düzenlendiği Doğu Odası ve Noel ağacının dikildiği Mavi Oda olacaktır. Ayrıca, Paskalya'da gizli yumurtaların aranması da dahil olmak üzere gayri resmi etkinliklerin düzenlendiği başkanlık konutunun Güney Bahçesinin bir kopyası da sergilenecek.

İlk Başkanlık Merkezi sergisini neden annesine adadığını açıklayan Michelle Obama, annesinin ona "koşulsuz sevgi" verdiğini ve onsuz, kendisi olamayacağını söyledi.

Obama Başkanlık Merkezi henüz açık değil - inşaatı Eylül 2021'de açıklandı. Bu nedenle sergi, Chicago'nun güney kesimindeki inşaat sahasında yer alacak.

Bu gönderiyi paylaş