Sky Studios, Dorothy St. Pictures ile Belgesel Anlaşma Yaptı

 

Hollywood haberlerinde 23 Aralık 2021 tarihinde Şirketin yönetmeni/yapımcısı Becky Read, "Üç Özdeş Yabancı"nın yapımcılığını üstlenirken, Bruce Lee belgeseli "Be Water" gibi filmlerin arkasında İngiliz bayrağı vardı.

Comcast'in Avrupalı ödemeli TV devi Sky'ın yapım kolu Sky Studios, bir dizi belgesel için İngiltere merkezli afiş Dorothy St. Pictures ile bir geliştirme anlaşması imzaladı.

 

Sky Studios'un "genellikle kadın bakışından anlatılan" konuları kapsayacağını söylediği projelerin, kardeş şirket NBCUniversal'ın küresel dağıtım için ilk bakış seçeneğini almasıyla Sky'ın Avrupa'daki gerçek kanallarını hedeflemesi bekleniyor.

 

Anlaşmada Sky ekibi, Chelsea XY, Skate Kitchen, Be Water ve Kingdom of Us gibi filmlerin yapımcılığını yapan Dorothy St. Pictures'ın kurucusu Julia Nottingham ve Emmy adayı Three Identical Strangers'ın yapımcılığını üstlenen ve ilk yönetmenlik denemesi Twas'ın yapımcılığını üstlenen Becky Read ile birlikte olacak. The Fight Before Christmas Apple TV+ tarafından satın alındı.

Nottingham, "Sürekli ilgi uyandıran yeni hikayeler keşfediyoruz, bu nedenle gelişimi hızlandırmak için Sky Studios ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz" dedi. "Premium belgeseller için vizyonumuzu paylaşıyorlar ve bu ortaklığın meyve vermesini ve izleyicilere daha istisnai ve yüksek kaliteli hikaye anlatımı getirmesini bekleyemeyiz." Sky Studios'un gerçeklere dayalı yönetmeni Barnaby Shingleton şunları ekledi: "Sky'nin tüm bölgelerimizdeki gerçeklere dayalı devreye alma ekipleriyle işbirliği içinde, belgesel listemizi Dorothy St Pictures'dan diziler ve uzun metrajlı belgesellerle turbo şarj etmekten heyecan duyuyoruz. Dorothy St ekibi, toplumu ve insanlık durumunu tamamen benzersiz bir bakış açısından keşfeden hikayelere keskin bir gözle bakan olağanüstü film yapımcılarıdır.” Sky Studios ve Dorothy St. Pictures'ın halihazırda geliştirilmekte olan birkaç oyunu var.

Bu gönderiyi paylaş