Scarlett Johansson Disney'e Dava Açtı - Detaylar!

Scarlett Johansson Disney'e Dava Açtı - Detaylar!

29 TEMMUZ 2021 haberlerinde Black Widow filminin yayınlanmasının ardından Scarlett Johansson, Disney'e 'filmlerinin başarısından sorumlu sanatçıların sözleşmelerini görmezden geldiklerini' iddia ederek dava açtı! Ayrıntılara göz atın!

 

Yeni çıkan haberlere göre ünlü aktris ve hukuk ekibi, Disney'in Black Widow'u Disney+'da sinemalarda ilk çıktığı anda yayınladığında sözleşmesini ihlal ettiklerini iddia ederek Los Angeles Yüksek Mahkemesi'ne dava açtı.

E! Haberler, aktrisin Walt Disney Company'ye dava açtığını kanıtlayan belgeleri elde etti, resmi gerekçe 'sözleşme ilişkilerine kasıtlı müdahale ve sözleşmenin ihlaline neden' olarak belirtildi.

Şikayette şu ifadeler yer alıyor: 'Disney, sinema piyasasının 'zayıf' olduğunu bildiği bir zamanda, o pazarın toparlanması için birkaç ay beklemek yerine, Filmi sinemalarda yayınlayarak neden yüz milyonlarca dolarlık gişe hasılatından vazgeçsin? Bilgi ve inanç temelinde, Disney, Picture ve Ms. Johansson'ı kullanarak abonelik hizmetini tanıtma fırsatını gördüğü için böyle yapma kararı alındı, böylece birçok yeni ödeme yapan aylık aboneyi cezbetti, mevcut aboneleri korudu ve Disney+'ı bir zorunluluk olarak kurdu. giderek daha rekabetçi bir pazarda hizmet.'

Yıldızın hukuk ekibi ayrıca Disney'in daha önce filmin sinema salonlarında özel bir gösterimi garanti ettiğini iddia ediyor, bu kısmen önemliydi çünkü ücreti de gişe kazancına dayanıyordu!

Scarlett'in avukatı John Berlinski, E! 'Disney'in aboneleri artırmak ve böylece şirketin hisse senedi fiyatını artırmak için Black Widow gibi filmleri doğrudan Disney+'ta yayınladığı ve bunu yapmak için bir bahane olarak COVID-19'un arkasına saklandığı bir sır değil. Ancak, bu dar görüşlü stratejiyi ilerletmek için filmlerinin başarısından sorumlu sanatçıların sözleşmelerini görmezden gelmek, haklarını ihlal ediyor ve mahkemede bunu kanıtlamayı dört gözle bekliyoruz. Bu kesinlikle Hollywood yeteneğinin Disney'e karşı geldiği ve şirketin ne gibi rol yaparsa yapsın sözleşmelerini yerine getirmek için yasal bir yükümlülüğü olduğunu açıkça ortaya koyduğu son durum olmayacak.'

Bugün erken saatlerde, Disney'in bir sözcüsü dava hakkında "COVID-19 pandemisinin korkunç ve uzun süreli küresel etkilerine karşı duygusuzca göz ardı etmesi üzücü ve üzücü" diyen bir açıklama yaptı ve şirketin filmi kendi sayfalarında paylaştığını açıkça savundu. platform tamamen pandemi nedeniyle ve başka bir sebep yok.

Ayrıca, aktrisin sözleşmesine 'tamamen uyduklarında' ısrar ettiler.

Bu gönderiyi paylaş