Spike Lee Cuma günü Woody Allen'ı Savunduğu İçin Özür Diler

Spike Lee Cuma günü Woody Allen'ı Savunduğu İçin Özür Diler

13 Haziran 2020 haberlerinde Bu haftanın başlarında film yapımcısı Spike Lee, arkadaşı film yapım işi Woody Allen'da yarasa için geldi. Allen, yirmi yıl önce evlatlık kızı Dylan Farrow'u taciz etmekle suçlanıyor ve Spike Lee, 710 WOR’ün Sabah İçi programıyla yaptığı yeni bir röportajda onu savundu.

Daha önce bildirildiği gibi Lee, Len’in Len Berman ve Michael Riedel ile konuşurken Allen'ın eğlence işinden düştüğünü iddia etti. Spike Lee, Woody'yi tanıdığını ve onun iyi bir arkadaşı olduğunu belirterek Dylan Farrow tartışmalarına hitap etti.

Lee, her şeyin onun olmadığını ve eğlence dünyasında kültür kültürünü iptal etmenin bir hata olduğunu söylüyor. Lee, insanların istedikleri takdirde dünya tarihindeki bir kişiyi silemeyeceğini söyledi.

Lee, Netflix'teki yeni filmi Da 5 Bloods hakkında konuşmak için radyo programındaydı. Ancak çok geçmeden Lee, Twitter hesabında yaptığı özür dilemek zorunda kaldı. Lee'nin neden yorumlarını iptal ettiği açık değil, ancak hayranlar daha yüksek bir yükselişin film yapım işindeki kariyeri nedeniyle sessiz kalmasını söylemiş olması gerektiğine inanıyorlar.

Lee, “sözlerinin yanlış olduğunu” söyledi ve Cuma günü söylediklerinden dolayı özür diliyor. Yapımcıya göre, istismar mağdurlarını inkar edilemez bir şekilde destekliyor ve Woody Allen'ı ayakta tuttuğu için üzgünüm.

Daha önce bildirildiği gibi Allen, 1992 yılında Mia Farrow ile birlikte olduğu evlatlık kızı Dylan Farrow'u taciz etmekle suçlanıyor. Yıllar boyunca iddialar eğlence medyasında tekrar tekrar gündeme geldi.

Dylan Farrow, sektördeki diğer birçok erkeğin cinsel saldırı ve istismarla suçlandığı #MeToo hareketinin ortaya çıkmasıyla bir kez daha tartıştı. Allen daha sonra iki farklı polis soruşturmasını takiben mahkemenin delil eksikliğinden söz ettiği şekilde temyiz edildi.

Kaynaklar, suçlamaların onu bir pariah haline getirdiğini iddia ediyor, ancak Allen, Hollywood'da çalışmadığı için kariyerini etkilemediğini söylüyor.

Bu gönderiyi paylaş