Deadpool 2 Yapımcıları Stuntwoman Joi Harris'in Ölümü İçin 300.000 Dolar Para Cezalandırdı

Deadpool 2 Yapımcıları Stuntwoman Joi Harris'in Ölümü İçin 300.000 Dolar Para Cezalandırdı

10 Mayıs 2020 tarihinde Hot New Hip Hop, bugün Ryan Reynolds filmi Deadpool 2 yapımcılarının istihdam edilen dublör kadınlarından birinin ölümü için yaklaşık 289.562 dolar para cezasına çarptırıldığını bildirdi. Bildirildiğine göre, kadın ihlal edilen güvenlik önlemlerinin bir sonucu olarak öldü. 2017 yılında vefat etti.

Joi Harris üç yıl önce Vancouver, British Colombia'da öldü ve bir pencereden çarptığı bildirildi. Son tarih, bu yılın başlarında, stüdyoda dublörlük için günlerce hazırlandığını bildirdi.

İçeriden bir stüdyo yöneticisi, aynı sahneyi nihayet sahneyi çekmeden önce beş kereden fazla uyguladıklarını iddia ediyor. Kameraları açmadan önce aynı parçayı beş kez prova yaptığını iddia ediyorlar.

Hikaye ilerlerken, Joi Harris keskin bir köşe alırken motosikletinin kontrolünü kaybetti. Cam pencereden düştü ve olay meydana geldiğinde koruyucu ekipman giymiyordu.

Kanada ajansı WorkSafeBC, film yapım şirketini İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği ve İşçi Tazminatı Yasası'nın beş farklı politika ihlali nedeniyle sorumlu buldu. Ajans, raporlarında “idari ceza” işvereni, işçileri için kurallara uymaya motive etmek istediğini iddia etti.

Deadpool 2, Harris'in dublör olarak kariyerinin son filmi oldu. Film çekerken insanların incinmesi tamamen nadir değildir. Belki de set üstü trajedilerin en ünlü örneği, dövüş sanatları efsanesi Bruce Lee'nin oğlu Brandon Lee'nin ölümüdür.

Brandon, 1994 kült klasiği The Crow'un çekimleri sırasında yanlışlıkla vuruldu ve öldürüldü. Bildirildiğine göre, sette kullanılan silahın namluda bir kartuş kalıntısı vardı ve oyuncu Brandon'a silahı vurduğunda namludan uçup onu öldürdü.

Brandon’ın ölümü Bruce Lee’nin ailesinde bir lanet olarak nitelendirilen şeye yol açtı. Bruce Lee de, internette birçoğunun gizemli güçler, hatta hükümet güçleri tarafından kolaylaştırıldığı tahmin edilen gizemli koşullar altında öldü.

Bu gönderiyi paylaş