Harvey Weinstein'ın 'Emin' Olduğu Cinsel Etkileşimlerden Özür Dileriz

Harvey Weinstein'ın 'Emin' Olduğu Cinsel Etkileşimlerden Özür Dileriz

7 Şub 2020

Russell Simmons'a benzer şekilde, Harvey Weinstein'ın yaklaşık yirmi yıl önce özel olarak özür dilediği ortaya çıktı, Sayfa 6'dan gelen bir rapor ortaya çıktı. Harvey'nin geçmişte, cinsel karşılaşmalarının “mutabakat” olup olmadığı konusunda “emin olmadığı” zamanlar olduğu bildirildi.

Davanın takipçileri Weinstein'ın şu anda bir dizi ciddi cinsel saldırı suçu nedeniyle Manhattan Yüksek Mahkemesinde yargılanmakta olduğunu biliyor. Hüküm giymesi halinde parmaklıkların arkasında hayatla yüzleşir. New York Times tarafından elde edilen 1998 tarihli bir anlaşma, Weinstein'ın çoğu zaman işlerin “uzlaşmacı” olup olmadığını bilmediğini bildiriyor.

Eski çalışanlar ve daha önce yayınlanmamış belgeler yeni iddiaları ortaya çıkardı. Örneğin, 1990 yılında, Weinstein'ı ona saldırmakla suçlayan kimliği ortaya çıkmamış bir Miramax asistanı olarak çalışan bir kadın.

Bildirildiğine göre, Weinstein bir keresinde Mali İşler Müdürü John Schmidt'e “korkunç bir şey yaptığını” söyledi. “Bir daha olmayacak” dedi Bay Schmidt'e. Yaklaşık sekiz yıl sonra Weinstein, eski Miramax yardımcıları için Zelda Perkins ve Rowena Chiu da dahil olmak üzere iki yerleşim yeri için ödeme yaptı.

Yerleşimler, sözde Chiu'ya saldırdığı gerçeğini gömecekti. Belgelerde Weinstein yöneticisi, onlara neden olduğu acı için üzgün olduğunu belirterek, aynı zamanda durumdaki gücünü tanımadığını da belirtti.

Belgeler kelimesi kelimesine şöyle diyor: “(Harvey) bazen ne zaman rızaya razı olduğunu bilmiyor.” Perkins'in, rezil üretici firmanın cinsel etkileşimlerin ne zaman rızaya uygun olduğunu ya da ne zaman anlamadığını söylediği toplantıyı 22 yıl öncesinden hatırladığı bildirildi.

Bu günün erken saatlerinde, Weinstein ve hukuk ekibi, daha da tartışmalı olarak değerlendirilebilecekler için tekrar manşetlerdeydi. Mağdur suçlamanın mümkün olan en kötü geçişlerden biri olduğu düşünülen #MeToo era döneminde, Weinstein'ın avukatı, kendisini bu durumlara sokmayı reddettiği için asla mağdur edilmediğini iddia etti.

Donna Rotunno, bir podcast'te, üniversitedeyken bile kendini savunmasız durumlara sokmadığını söyledi. Hiç içmek için çok fazla bir şey yemedi ve emin olmadığı biriyle asla eve gitmedi.

Bu gönderiyi paylaş