5 Bilimsel tarzda film

5 Bilimsel tarzda film

Şehrin, Ütopya'nın ya da otopsinin dönem leri ilk kez 1516'da Thomas Moore tarafından tanımlanmıştır ve bu da onu tüm yönleriyle açıklayan hayali ve ada şeklinde bir topluluk haline getirmiştir ve her şey mükemmele gelmiştir. "Ütopya" bu tanımın tam tersi bir noktadır ve tahribata ve bozulabilir Medine'ye yol açmak içindir.

Zamanla, bu terim daha yaygın hale geldi ve daha fazla konu yaptı ve yaratıcı bilim kurgu türü altında kılık değiştirdi. Geçen yüzyılın en önemli eserlerinden bazıları "Portekiz çerezleri" ve "On dokuz seksen dört" vardır. Bazı filmler de Norveç benzeri "Matrix", "Terminator" ve "Demir Polis" filmini canlandırır. 21. yüzyılda, bunlardan bazılarını tanıtan türde yapılmış videolar da vardır:

Yol «The Road »

Hayatta kalmakla ilgili olan film, küresel bir felaketin etkisini yok eden sınırsız ve küresel boşlukta olan oğluyla birlikte bir insanın hayat hikayesini takip ediyor. Toplumun ve uygarlığın kaldığı ve hayatta kalanların uygarlığın uzak yollarında hayatta kalacakları yer. Ama bu iki insan son dakikaya kadar cesaretleriyle insanlığın alevlerini korumaya çalışıyorlar. Vigo Mortensen, onun için Oscar adaylığı derin ve sedanter bir oyun, bu filmde yansıma anları yarattı.

Kar Kesici «Snowpiercer»

Film, 21. Küresel sıcaklığı niçin düşürme ve başa çıkma girişiminin başarısız olması sonrasında "Kar kırıcı"da dünya donmuş ve huzursuz bir cehenneme dönüşüyor.

Olaydan kurtulan tüm insanlar Volford adında bir kişi için bir trende yaşıyor ve trenin ön hayatı yaşıyor. Bu filmde, trenin yapısı bir topluluk yapısı alır ve yaşam alanının her parçası belirli bir coterie ve hiç kimse daha yüksek kategorilere yükseltmek için yeteneğine sahiptir.

Maymunlar gezegeni için savaş «War for the Planet of the Apes»

Film bu sinema serisinin en iyi parçası olan "Maymunlar Gezegeni" dir. On iki yıl sonra dünya nüfusunu etkilemiştir, akıllı maymunlar klan Cloell (Woody Harelson) için haydut mangaları ile mücadele ediyor.

Hem insanlar hem de maymunlar yok olduğu için, etik, insanlık ve dil ve konuşmanın insan faktörleri olarak rolü hakkında farklı sorular içeren karmaşık bir duygusal ve ruhsal plan aracın nedenidir.

Crazy Max: Yol öfke «Mad Max: Fury Road»

Başarısızlık 15 yıl sonra, Oscar film bu tarzı, Crazy Max 10 aday ve 6 ödül ele geçirmek ve aksiyon filmleri için beklenen bir devrim yaratmak başardı. Orijinal üçlemeden 30 yıl sonra, George Miller kariyerinin zirvesine geldi.

Max ve Fierysa, Tom Hardy ve Charliz Tron ile birlikte hikayenin merkezinde yer alıyor. Doymamış renklerin kıyamet filmleri filmin karanlık alanını betimlerken, Crazy Max parlak renklerden yararlanır ve çatışmalar bozulabilir. Bu film bile eleştirmenlerin kalbini kazandı aksiyon sahneleri doludur.

Blade Runner 2049

Film 35 yıl önce eski bir sürümünden inşa edilmiş ve bir sinemayolu olan her faktör olmalıdır. Film önceki hikayenin unsurlarını genişletir ve kimliğini oluşturur.

Bu filmde, los angeles polisi tarafından sınıf dışında olan eski yapay insanları yok etmek için işe alınan yapay bir adam. Ama yanlışlıkla gizli bir ağacın altında görünen kişisel kemikleri ile karşı karşıya ve bu konuda hikaye devam ediyor.

Bu gönderiyi paylaş