Gösterimde Siyah Terminatör'ün Kaderi

Gösterimde Siyah Terminatör'ün Kaderi

Pazartesi, Kasım 04, 2019 tarihinin haberlerinde Son sinematik "Terminator: Dark Fate" satışlarının ardından, film 120 milyon dolarlık bir zararla karşı karşıya kaldı.

Öyle görünüyor ki, uzun bir süre için, biz sinemada bir terminatör görmüyorum.

"The Dark Fate" bu sinema serisinin ilk haftasında yenildi ve film için ağır bir bütçe sağlamıştı Paramount, Skydance ve Disney şirketleri için büyük bir kayıp vardı.

Terminator World'ün altıncı filmi, 29 milyon dolarlık kalp kırıklığıyla Kuzey Amerika locasından 102 milyon dolar kazandı. Tek yapı için 185 milyon, artı pazarlama ve piyasaya sürülmek için 80 ila 100 milyon maliyeti bir film için satış bu miktar umutsuz olarak kabul edilir.

Tahminler, önümüzdeki haftalar başarılı bir şekilde geri konmadığı sürece bu filmin 100 ila 120 milyon zarar alabilen bir film olacağını gösteriyor.

Paramount, Skydance ve Disney Companies (20th Century Fox Company tarafından) bu filmin kaynaklarını sağlamıştır ve kayıplar bu şirketlerin her üç için söylenir. Üç stüdyo, filmin bütçesinin %30'una sahip ve Çinli ortak geri kalan %10'u sağladı.

Gişe inceleyenler, filmin kâra ulaşmak için yaklaşık 450 milyon satılması gerektiğine ikna olmuş, ancak tahminler, "Terminatör"ün 180 ila 120 milyon arasında ofis kutusunda son unun olduğunu gösteriyor. Yapıcı şirketler filmin 40 milyon doların ilk haftasında satılmasını bekliyor, ama şimdi Kuzey Amerika'daki toplam satışlarını 70 milyon dolardan geçemeyebilir. Paramount ve Skydance, "Ayın Adamı"nın iki film yapımcısı da birçok kayıpla karşı karşıya kaldılar.

Terminator'un son iki videosu 2009'da "Redemption" adıyla ve 2015 yılında "Genesis" adıyla yayınlandı.

Bu gönderiyi paylaş