Astronomik bilet fiyatına "İrlandalı Adam"

Astronomik bilet fiyatına "İrlandalı Adam"

Pazartesi, Kasım 04, 2019 tarihinde Martin Scorsese'nin yönettiği "İrlandalı Adam", filmin bilet fiyatına liderlik etti.

"İrlandalı Adam" filmi bu hafta çok sınırlı bir başlangıç yaptı ve sadece sekiz sinema film ev sahipliği yapıyor. Bilet teslimatının bu sınırlaması, izleyiciler için çok yüksek bir talebe karşıdır.

Martin Scorsese'nin yeni film şovuyla, pek çok hayran filmi sinema ekranında izleme eğiliminde, ancak filme adanmış bilet sayısının düşük olması bilet fiyatına tırmanıyor olacak.

İrlandalı adamın filmi önümüzdeki haftalarda 8 sinemada daha gösterilecek. Bu filmin biletleri Belasco gibi New York'ta tamamen satılır ve bilet satışlarının ikincil pazarlarında 90 dolarlık bilet satılmaktadır. Ancak, biletler genellikle US 18 $ değerinde satılmaktadır ve Bellasco sinemada en fazla 20-30 dolar satılmaktadır.

Bundan önce, Amerikan Sinema Derneği başkanı filmin gösterimleri hakkında hayal kırıklığı nı dile getirdi ve bu durumun utanç verici olduğuna inanıyordu.

Süper kahraman filmlerinin ve benzeri şirketlerin değerine çok sayıda eleştiri göndermeyi başarmış olan Martin Scorsese, sınırlı filmin ardından gelen duruma hala yanıt vermedi, ancak akış ağlarında film yapmak için bir örgü oluşturulmasından çok önceydi.

İrlandalı adamın filmi bu yılki akademinin galibi olarak kabul edildi. Yeni Mafya filmi Martin Scorsese, Al Pacino ve Robert DeNiro rolü ile.

Martin Luciano Scorsese

 (d. 17 Kasım 1942, New York), Akademi Ödülü, BAFTA ve Altın Küre sahibi Amerikalı film yönetmeni, senarist ve yapımcı. 1997 Amerikan Film Enstitüsü tarafından verilen AFİ Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görülmüştür. 2007'de Köstebek (The Departed) isimli filmiyle, En İyi Yönetmen dalında Oscar ödülünün sahibi olmuştur.

Kariyeri

Amerikan yeni dalga akımının önemli temsilcilerinden biridir ve sinematografik mimarisinin yanı sıra, temel dramatik arayışları olan Hristiyanlık, suç, adalet ve şiddet unsurlarını işleyen hikâye ve karakterleri ile başarılı olmuştur.Goodfellas ve Casino filmlerinde kullandığı ortadan ya da sondan başlayarak anlatma tarzıyla bütünleşmiştir.

Geçmişte birçok filmde Robert De Niro, Joe Pesci ve Harvey Keitel ile çalışan yönetmen, son dönemdeki Gangs of New York, The Aviator ,The Departed , Shutter Island , The Wolf Of Wall Street filmlerinde Leonardo DiCaprio ile çalışmıştır.

Ayrıca Michael Jackson'ın Bad klibini yöneterek büyük sükse yapmıştır.

 

Bu gönderiyi paylaş