Ursula Le Guin'in 'Yerdeniz'i dizi oluyor

Ursula Le Guin'in 'Yerdeniz'i dizi oluyor

05.09.2019 tarihinde Ursula K.'nin bir dizi unutulmaz eseri, Earthsea serisi, Earthsea olan Le Guin, son yıllarda önemli başarılar elde eden A24 tarafından seriye uyarlanıyor. Nightcrawler olarak rol alan ve Kevin hakkında konuşmamız gereken Oscar adayı yapımcı Jennifer Fox, diziyi üretecek.

Film Lovers, The Earthsea serisinin unutulmaz eserleri arasında yer alan fantastik edebiyat Ursula K. Le Guin'in en önemli isimleri olan A24'ün televizyona uyum sağlamaya başladığını bildirdi. A24 tarafından finanse edilecek dizinin yayıncısı ile henüz anlaşılmamış olmasına rağmen, proje yakında televizyon kanallarına ve dijital platformlara sunulacak.

Son yıllarda Ayışığı, Leydi Kuşu, İyi Zamanlar, Kalıtımsal, Amerikan Bal, Cadı ve Midsommar gibi ünlü filmlerle ünlü A24, televizyon dünyasında Carmichael Show, Ramy ve Euphoria gibi eserleri imzaladı. Her geçen gün Hollywood'daki konumunu güçlendiren stüdyo, televizyon dünyasındaki filmleri kadar etki yaratamasa da, bu durum yakında değişecek.

Earthsea Dizisi Çok Yakında Kanallara ve Dijital Platformlara Sunulacak

Earthsea dizisinin yapımcılığını; Michael Clayton, Nightcrawler, We Need to Talk About Kevin gibi filmlerle tanınan, bu yıl da The Report ve Velvet Buzzsaw gibi dikkat çekici işlere imza atan Oscar adayı yapımcı Jennifer Fox üstleniyor.

Fantastik edebiyatın en önemli eserleri arasında yer alan Yerdeniz kitapları; uçsuz bucaksız gibi görünen bir okyanusun çevrelediği yüzlerce takımadanın bulunduğu bir evrende geçiyor. Serinin 1968 yılında yayınlanan ilk romanı Yerdeniz Büyücüsü – A Wizard of Earthsea, güç peşinde koşarken diyarı tehlikeye atan genç bir büyücünün hikâyesini anlatıyor.

Yüzüklerin Efendisi –  The Lord of the Rings, daha önce 2004 yılında bir mini dizi televizyonda SciFi kanalı tarafından, Dünya serisi ile karşılaştırıldığında, ancak bu adaptasyon beklentilerin çok altındaydı. Ayrıca Studio Ghibli'nin 2006 animasyon filmi Yerdeniz Öyküleri - Gedo, Yerdeniz dizisinden uyarlandı.

Bu gönderiyi paylaş