Fox News Trump Pal Jeanine Pirro'ya Aşağı Kelepçeleri

Fox News Trump Pal Jeanine Pirro'ya Aşağı Kelepçeleri

9/4/2019 tarihinde Fox News sunucusu Jeanine Pirro'nun tanıtmak için yeni bir kitabı var, ancak işvereninin üzerinde kolaylaştığı söylenemez.

 

Salı günü Sebastian Gorka ile yaptığı bir röportajda Pirro, Fox'un Radikalleri, Direnişi ve İntikamı: Solun Amerika'yı Yeniden Yapmak için Yaptığı Kitabı tanıtmak için dış medyaya katılımını kısıtladığını söyledi.

 

"Fox'un her şeyi gözden geçirdiğini biliyorsunuz. İnanılmazlar." Pirro Salı günü yaptığı bir reklam tatilinde Gorka'ya verdiği demeçte. “Hala Bill O'Reilly yapamayacağınızı, Newsmax yapamayacağınızı söylüyorlar.”

 

Sinclair Broadcast Group: Gitmeyenler listesine başka bir muhafazakar medya şirketi eklenebilir.

 

Eski Fox News sunucusu Eric Bolling Çarşamba günü Hollywood Reporter gazetesine verdiği demeçte, "Jeanine'den (benim arkadaşım olan sevgili arkadaşım) şovumda, Amerika'da Sinclair'de Bu Hafta adlı kitabını tanıtmasını istedim" dedi. "Kitap PR adamı Adam Weiss, Fox'un isteğimi reddettiğini söyledi." (Weiss, yorum isteğine yanıt vermedi.)

 

Eski bir Fox News yazarı olan Gorka, Salı günkü gösteride Pirro’nun Pirro’nun “hayır” cevabını verdiği ağ dışında kitabını tanıtmak için bir “oyuna” sahip olduğunu öne sürdü.

 

Ağın uygulamaları hakkında bilgi sahibi olan bir kişiye göre, Fox News kişilikleri, çoğunlukla yaptıkları kitapları tanıtmak için dış medya kuruluşlarında görünmeleri için üç haftalık bir pencere verilir.

 

Rekabetçi dürtüler, ağın Pirro'nun kitabı diğer ağlarda tanıtmasına izin vermedeki isteksizliğini de etkileyebilir, çünkü Newsmax ve Sinclair, Fox'a akan muhafazakar izleyicilere hükmetti. (Ağ, kendisini 2017 baharında zorlanan O'Reilly'den uzaklaştırmak için acı çekti.)

 

Son görüşmelerde ağda retorik çekimler yapan Newsmax patronu Chris Ruddy, Pirro'nun kabulünden memnun değildi. THR'ye bir e-postayla yaptığı açıklamada, "Fox News'in bizim için çok endişeli olduğunu gösteriyor" dedi. “Hızla büyüyoruz ve şimdi 70 milyon kablo evindeyiz, Fox ile başa baş olmaya hazırız. Bildiğiniz gibi, rakip ağlardan gelen yeteneklerin genellikle diğer ağlara kitapları hakkında konuşmaları için izin verilir. "kendilerine çok fazla güvenmediklerini işaret ediyor."

 

Eski Fox News yöneticisi Ken LaCorte, ağın Newsmax'ı rakiplerinden biri olarak gördüğünü, kablo haber derecelendirmelerinin baskınlığı için büyük bir zorluk teşkil etmeyen bir küçük olsa da, dedi. “İnsanlarının kendilerini veya One America Haber Ağı'nı tanıtmasını istemeyecekleri mantıklı” dedi.

 

Salı günkü gösteride Pirro, Gorka'ya, Fox'un Müslüman kongre üyesi İlhan Omar hakkında uygunsuz yorumlarda bulunduğu Mart ayında onu askıya aldığını doğruladı.

 

Uzun zamandır Trump ailesinin bir arkadaşı olan Pirro, "kampanya etkinliklerine katılan herhangi bir yetenek" konusunu yasaklayan bir şebekeye rağmen, cumhurbaşkanının yeniden seçilmesini destekleyen kuruluşlarla düzenli konuşmalar yaparak Fox'un bazı dostlarından ayrıldı.

 

20 Ekim’de, Pirro’nun “Amerikalı Yahudi’leri Demokrat Parti’yi terk etmeleri konusunda eğitmek ve teşvik etmek ve İsrail’in ve Yahudiler’in en büyük dostu olan Başkan Trump’a katılmak için eğitmek ve teşvik etmek” amacıyla kurulan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan JEXIT’in düzenlediği brunch’ta görünmesi planlanıyor. Pirro'nun kitap turunun bir parçası olan brunch, Washington, D.C.'deki Trump International Hotel'de yapılacak.

 

Ayrıca, bu ay daha sonra düzenlediği üç etkinlikte kitabını Trump Team 2020 Florida adlı bir grubun yanı sıra, 25 Ekim'de King County Cumhuriyet Partisi tarafından düzenlenen “Özgürlük Yemeği ve Açık Artırmaları” ile tanıtmayı planlıyor. (Fox sözcüsü Temmuz ayında iki kez, Pirro'nun etkinlikte programlanmış görünümünün şirket politikasına uygun olup olmadığı sorulduğunda yanıt vermedi.)

Bu gönderiyi paylaş