Ekranda birbirlerini öpmekten nefret eden aktörler

Ekranda birbirlerini öpmekten nefret eden aktörler

Birçok film tarihte komploları için değil, Hollywood'un en iyi aktörlerinden bazıları arasındaki buharlı makyaj seansları için aşağıya iniyor. Müzik arka planda yavaşça çalarken, ışıklar sönük ve dışarıda yağmur yağıyor… ve şaşırtıcı kimyası olan iki kişi, birbirlerine karşı duygularını yumuşak bir öpücükle mühürlemek için bir araya geliyor.

 

Doğru yapıldığında, bu tür tutkulu film anları insanın bildiği en yoğun duyguları üretir - şehvet, aşk, kıskançlık veya neşe olsun - ve evrensel romantizm ve yakınlık fikirlerinin emsalini oluşturmaya yardım eder. Ancak, çoğu tiyatro izleyicisinin hayal edebileceğinden çok daha fazla kararlılık, özveri ve sabrı süren pek çok büyülü film sahnesi var. Will Smith'ten Kirsten Dunst'a kadar herkes de dahil olmak üzere, ortak yıldızlarını öpmekten nefret eden 17 aktörden geçerken tüm varlığınızın bir yalan olduğunu hissetmeye hazır olun.

 

Çarpıcı derecede yakışıklı bir iri parça ile gerçek anlamda samimi, film tarzı bir öpücük düşüncesi, Eva Mendes de dahil olmak üzere dizlerdeki herkesi zayıf kılma gücüne sahiptir. 2005 romantik komedi Hitch için Will Smith ile aşk sahneleri çekmek zorunda kaldığı durumdu ve Mendes'in midesindeki kelebekleri bastırabilmesinin tek yolu en sevdiği rahat yemeğe düşkün olmaktı: ezilmiş Doritoslu ton balıklı sandviç ve fazladan soğan. Yemeğin nefesini fazladan kötü kokuyordu, bu da Bağımsızlık Günü oyuncularını tamamen kapattı.

 

Neyse ki, Smith için Mendes, “özel nefes kokteyli” nden geride bıraktığı pis kokuyu gidermek için bir kutu dolusu Altoid içti ve sahneyi başarıyla çekmeye devam ettiler. 2005'te Oprah Winfrey Şovu'ndaki bir görünümdeki deneyimlerini yansıtırken, Smith, Mendes'e öpücüğün "kesinlikle harika" olduğunu söyledi. Yine de, muhtemelen sadece kibar olduğunu düşünüyoruz.

Her ne kadar Tony Curtis ve Marilyn Monroe 1959'daki Bazı Like It Hot filmini çekmeden önce bir ilişki yaşamış olsalar da, filmdeki sarışın bombayı öpmenin nasıl bir şey olduğu sorulduğunda, "Hitler'i öpmek" gibi olduğunu söyledi.

 

Curtis, 2008'de Daily Mail ile yapılan röportajda yorumuna geri döndü ve yayına, "Ben bir şaka olarak söyledim. Yani, çok aptal bir soruydu, bu yüzden aptal bir cevap verdim." Fakat görünüşe göre haklı olarak sadece "Hitler" karşılaştırması kendisine uygulandı, eş yıldızını öpmekten ne kadar umutsuz olduğu konusunda değil.

 

Filmin rezil yat sahnesi hakkında konuşurken, ikisinin bir divanda birbirlerine romantizm kurduğu yer olan Curtis, Monroe'ya beğenisinin için çok saldırgan olduğunu söyledi. “[Öpücük] berbattı” dedi. “Neredeyse dilimi boğazımdan kanadıma soluk boruma sokarak beni boğuyordu.”

Bu gönderiyi paylaş